O Nás

História

    Sme rodinnou spoločnosťou už viac ako 20 rokov, pôsobíme v oblasti priemyselného šitia, zákazkového šitia a ručných prác, ako je ručná montáž, ručná kompletizácia výrobkov a takisto zabezpečujeme balenie a expedíciu. Prvá naša spoločnosť KRASPLAST bola založená už v roku 1998, ktorá sa špecializovala na priemyselnú výrobu určenú pre automobilový priemysel. Následne v roku 1999 vznikla spoločnosť Prokion, ktorá bola hneď od svojho počiatku prirodzeným partnerom v oblasti priemyselnej výroby, keďže mala zhodnú vlastnícku štruktúru.

Na počiatku sme sa venovali hlavne výrobe pre automobilový priemysel, ako boli: šitie poťahov na sedačky, kompletizácia spôn, šitie popruhov, šitie ochranných obalov na autá a šitie manžiet na riadiacu páku. Našimi partnermi sú hlavne odberatelia na Slovensku, Taliansku a Nemecku. Vlastníme vlastné výrobné prostriedky a vlastné výrobno-technické zázemie.

V roku 2004 sme boli certifikovaný normou ISO 9000:2001. V roku 2014 sme sa začali zaoberať výrobou konfekčného a reklamného textilu pre firmy a
módne značky. Ako výsledok diverzifikácie výroby na konci roka 2015 vznikla spoločnosť FITLANDIA, tá sa už špecializovala na šitie konfekčného a reklamného textilu a využívala výrobno - technické zázemie svojich materských spoločností. 

FIREMNÝ TEXTIL je značka, ktorá zastrešuje aktivity všetkých našich spoločností a slúži ako médium na prezentáciu a obchodné zastúpenie našich činností.

Preto sme nezávislý, spoľahlivý a výkonný partner v oblasti priemyselného šitia, zákazkového šitia, ručných prác,ako je ručná montáž, ručná kompletizácia výrobkov a takisto zabezpečujeme balenie a expedíciu. Okrem šitia realizujeme pre niektorých našich partnerov aj tvorbu strihov, rezanie materiálu pred šitím, potlač, výšivky, grafické návrhy a skladovanie. Našimi spolupracovníkmi sú ľudia s dlhoročnými skúsenosťami, zodpovedným a poctivým prístupom ku svojej práci a zápalom pre efektívnu a stopercentnú prácu. Od svojho založenia sme si dali za cieľ poskytnúť naším zákazníkom maximálný profesionálny prístup a vyhovieť ich požiadavkám pri kooperácií výroby. Naše ponúkané služby sú využívané partnermi nie len v Slovenskej Republike, ale takisto aj v štátoch EÚ.
Predmetom činnosti je široká škála výrobných, montážnych, kontrolných a baliacich služieb. Túto prácu zabezpečujú skúsení pracovníci v priestoroch, ktoré sú stavebné a technicky prispôsobené požiadavkám našich zákazníkov. K výrobe a poskytovaní služieb využívame modernú techniku a výrobné postupy.

NAŠe HLAVNÉ ČINNOSŤ

Naše primárne zameranie je v oblasti automobilovej výroby, kde sme producentmi autotextilí, ale aj rozných výrobných textílí a plastov. Od roku 2013 pôsobíme aj v oblasti reklamného a konfekčného textilu. V prípade reklamného textilu sme výhradný distribútor značky Velilla a v oblasti konfekčného textilu sme výrobca pre niekoľko malých, ale aj stredne veľkých značiek, pre ktoré zabespečujeme výroby jednotlivých sezónnych kolekcií.

Sériová výroba

 

 • Sériové priemyselné šite
 • Strihanie a predpríprava výroby
 • Ručná montáž
 • Ručná kompletizácia
 • Balenie a skladanie

 

→ CHCEM VEDIEŤ VIAC ←

Zákazková výroba

 

 • Zákazkové šitie
 • Sieťotlač 
 • Strojové vyšivanie
 • Výroba etikiet a visačiek
 • Grafické práce
 • Balenie

 

→ CHCEM VEDIEŤ VIAC ←

Distribúcia textilu Velilla

 

Okrem šitia na mieru ponúkame naším zákazníkom aj katalógový textil od Španilského výrobcu pracovných odevov Velilla. Firemnytextil je výhradný distribútor tejto značky pre Český a Slovenský trh.

 

 

→ CHCEM VEDIEŤ VIAC ←

Kontaktujte nás

FITLANDIA, s.r.o.

Potočná 302/22
010 04 Žilina
Telefón: +421 915 511 175 

Súhlasím so spracovaním osobných údajov