tECHNICKé Premyselné šitie 

Sériová priemyselná výroba tvorí gro našej obchodnej činnosti. V rámci tejto služby poskytujeme našim zákazníkom pracovnú silu a technologické zázemie ktoré máme k dispozícií. Značka firemnytextil.sk združuje 3 partnerské spoločnosti a zároveň slúži ako prezentačno-obchodná platforma na reklamné a obchodné zastúpenie našich aktivít. Vďaka jedinečnému partnerstvu vieme zrealizovať všetky požiadavky našich klientov od tých jednoduchých až po tie najnáročnejšie v obore. Primárnym zameraním našej spoločnosti je strihanie a šitie originálnych textilných a kožených autopoťahov, šitie auto komponentov a výroba rôznych výrobných textilných a textilných zakladačov. Už viac ako 20 rokov pôsobíme v oblasti  sériového priemyselného šitia, zákazkového šitia, ručných montáži a kompletizácie výrobkov spolu s balením a expedíciou.

Spoločnosť KRASPLAST (v sučasnosti KRASPLAST AMG) bola založená už v roku 1998 a špecializovala sa na priemyselnú výrobu určenú pre automobilový priemysel. Získala certifikáciu kvality IATF 16949:2016. V roku 1999 vznikla spoločnosť Prokion, ktorá sa stala obdodným partnerom v oblasti priemyselnej výroby spoločnosti KRASPLAST. Na počiatku sa spoločnosť Prokion venovala predovšetkým výrobe pre automobilový priemysel: šitie poťahov na sedačky, kompletizácia spôn, šitie popruhov, šitie ochranných obalov na autá a šitie manžiet na riadiacu páku. Od roku 2004-2008 bola firma certifikovaná normou ISO 9000:2001V roku 2014 sa začala zaoberať výrobou konfekčného a reklamného textilu pre firmy a módne značky. Ako výsledok diverzifikácie výroby na konci roka 2015 vznikla spoločnosť FITLANDIA, ktorá sa už špecializovala na šitie konfekčného a reklamného textilu a využívala výrobno-technické zázemie svojich materských spoločností. Od roku 2020 zastupuje obchodné aktivity v rámci spoločnej značky Firemnytextil.sk. Našími partnermi sú hlavne odberatelia zo Slovenska, Talianska a Nemecka. 

3 pracoviská na Slovensku

Aktuálne naše pracoviská nájdete v Žiline, Krasňanoch a Ružomberku

K dispozícií viac ako 100 pracovníkov 

Našími spolupracovníkmi sú ľudia s dlhoročnými skúsenosťami, zodpovedným a poctivým prístupom k svojej práci a zápalom pre efektívnu a stopercentnú prácu. Podľa potrieb vieme počet pracovníkov navýšiť.

Mesačne vyrobíme 20 000 produktov a poloproduktov

Predmetom činnosti je široká škála výrobných, montážnych, kontrolných a baliacích služieb. Túto prácu zabezpečujú skúsení pracovníci v priestoroch, ktoré sú stavebne a technicky prispôsobené požiadavkám naších zákazníkov. 

Naše pracoviská a technické zázemie

V oblasti priemyselného šitia, zákazkového šitia, ručných prác ako je ručná montáž, ručná kompletizácia výrobkov sme nezávislý, spoľahlivý a výkonný partner. V rámci naších služieb zabezpečujeme tiež balenie a expedíciu. Okrem šitia realizujeme aj tvorbu strihov, rezanie materiálu pred šitím, potlač, výšivky, grafické návrhy a skladovanie.

Žilina - Ružomberok

Na pracovisku v Žiline sa realizuje predovšetkým ručná montáž, finalizácia produktov, skladanie, balenie, strihanie, predpríprava výroby a šitie konfekcie. Na pracovisku v Ružomberku sa realizuje predovšetkým výroba pre automobilový priemysel, rôzných výrobných textílií a zakladačov,  

Naše výrobné a skladové priestory disponujú rozlohou 600 m2 s celkovým počtom 50 pracovníkov. K dispozícií máme vlastné výrobné prostriedky a vybavenie (1-ihlové šijacie stroje na ľahké a stredné ťažké materiály, 1-ihlové šijacie stroje na ťažké materiály, 2-ihlové šijacie stroje na lahké a stredné ťažké materiály, 2-ihlové šijacie stroje na ťažké matriály, 3-nitné obnitky s orezom, 5-nitné obnitky s orezom, automatické šijacie stroje


Krasňany 

Pracovisko v Krasnaňoch a Dolnom Kubíne sa zaoberáme predovšetkým výrobe poťahov do automobilov pre sériovú výrobu a iné šitie technických materiálov.

 Disponujeme výrobnými a skladovými piestormi v rozlohe 2500 m2  a počtom 60 pracovníkov. K dispozicií máme vlastné výrobné prostriedky a vybavenie (1-ihlové šijacie stroje na stredne ťažké materiály, 1-ihlové šijacie stroje na tažké matriály, 2-ihlové šijacie stroje na stredne ťažké materiály, 2-ihlové šijacie stroje na tažké matriály, obnitky s orezom, automaty a špeciálne stroje.