Potlač textilu

Potlačíme na textil podľa vašich predstáv a v závislosti od počtu,kvality a zloženia materiálu. Poradíme Vám najekonomickejší spôsob prevedenia Vašej reprezentácie

ČO JE TO SIEŤOTLAČ ?

Sieťotlač je jednou z najtradičnejších a svojimi možnosťami použitia aj najuniverzálnejších tlačiarenských techník na potláčanie rôznych materiálov a predmetov. História tejto techniky siaha až do stredovekej Číny no teší sa veľkej obľube ešte aj v dnes, tento fakt hovorí jednoznačne o jej kvalitách. Jej výhodou je možnosť potláčať širokú škálu náročnejších povrchov, ktoré nie sú ideálne rovné a hladké. Na rozdiel od ofsetovej a digitálnej tlače sa neobmedzuje iba na papier a tenké plošné materiály, ale umožňuje potláčať širokú škálu povrchov a tvarov s náročnejšou povrchovou úpravou, problémom nie je ani hrúbka, alebo veľkosť potláčaného produktu. Svojou pôsobnosťou presahuje využitie sieťotlače a jej uplatnenie nájdeme napríklad aj v technickom,reklamnom a odevnom priemysle. Výkon samotnej tlače, a v konečnom dôsledku aj výrobné náklady sa odvíjajú od potláčaného materiálu, nákladu kusov a farebnosti motívu tlače.

Ako prebeha sietotlať ?

Sieťotlač určite patrí medzi technologicky náročnejšie tlačiarenske metódy, s čím súvisia aj určité obmedzenia. Ak využívame túto techniku k dispozícií musí mať tlačený grafický návrh upravený tak, aby mohol byť nanesený na sito, cez ktoré bude následne farba aplikovaná na textil. Týmto postupom vzniknú na sieťke miesta, ktoré pri aplikácii farbu prepustia, a miesta, cez ktoré farba neprejde. Ak chceme aplikovať grafiku ktorá obsahuje viacero farieb, je nutné vyššie uvedený postup opakovať pre každú nanášanú farbu, ako aj vytvoriť zotavovací kríž, vďaka ktorému budú všetky farby nanesené na správne miesto.

Do 14 dní

Skladový textil potlačíme do 14 dní od potvrdenia korektúry

Do 48 hodín

Zaslanie korektúry do 48 hodín od potvrdenia objednávky

Už od 30 ks

Textil potlačíme už od 30 ks do 5 000 ks. Túto hranicu sme dali hlavne preto aby ste vždy dostali najlepší pomer cena kvalita, preto Vám vždy doporučime lepší spôsob aplikácie vašej grafiky. V prípadoch pod 30 ks by sme doporučuli nažehlovačku poprípade vyšívku. 

 + Výhody sieťotlače +

Sieťotlač je veľmi populárnou metódou a to hlavne vďaka mnohým výhodám, ktoré ju odlišujú od iných metód potlače textilu.

Odolnosť
Skvelá farebnosť
Rôzne materály
Ostré detaily

Viac o cene a výhodách sieťotlače

Cena sieťotlače je vo všeobecnosti považovaná za výhodu tejto metódy, no ako nevýhoda sa môže javiť pri menších počtoch ( 30 ks a menej ), cena sa odvíja od počtu kusov textilu a počtu farieb keďže, pri sieťotlači je nutné vytvárať sieťky, cez ktoré je následne nanášaná farba, a to bez ohľadu na počet potláčaných kusov textilu. Pri väčších objednávkach je však možné náklady spojené s vytváraním sieťok „rozpočítať“ medzi veľký počet kusov, vďaka čomu je výsledná cena za kus nižšia. Ak máte záujem o viacej informácií ktoré ovplivnujú cenou sieťotlače kliknite na ikonku   ´´ Chcem vedieť viac ´´.

Kontaktujte nás

FITLANDIA, s.r.o.

Potočná 302/22
010 04 Žilina
Telefón: +421 915 511 175 

Súhlasím so spracovaním osobných údajov